Podnikanie nie je len pre milionárov

K zahájeniu vlastnej podnikateľskej činnosti často stačí veľmi málo: čistý trestný register, plnoletosť a spôsobilosť k právnym úkonom. Napriek si mnohí ľudia mysla, že medzi nimi a podnikaním stojí neviditeľná a nepreniknuteľná bariéra.

Veď predsa najprv potrebujete investorov, revolučný nápad a veľký kapitál do začiatku. Podnikanie ale nie je len pozlátko v společenských časopisoch. Ak sa chcete postaviť na vlastné nohy alebo si len jednoducho privyrobiť k stálemu zárobku, bráni vám v tom len vlastná neochota. Tu je pár tipov, kde začať, pokiaľ sa vám zdá, že začínate skutočne od nuly.

Speňažte svoje prirodzené schopnosti aj koníčky

Každý dokáže nájsť niečo, v čom vyniká viac než ostatní. Pre tých, ktorí ovládajú dobre cudzie jazyky sa otvára celkom nový svet možností. Aj s „obyčajnou” angličtinou môžete začať doučovať alebo si nájsť uplatnenie v prekladateľstve. Ak ste náruživí amatérski spisovatelia, potom sa nehanbite vaše pero (alebo skôr klávesnicu) prepožičať firmám ako copywriter. Dobré texty dnes potrebuje a hľadá veľké množstvo spoločností. Vaša šanca nájsť trhlinku na trhu sa zvyšujé s tým, čím viac špecifická a jedinečná vaša schopnosť je.

Šikovné ruky sa nestratia nikdy, či už ste skvelým údržbárom alebo doma pletiete košíky. Založiť živnosť alebo malý domáci e-shop dnes nie je žiadna problém a z vášho koníčka sa razom môže stať dobre zárobková činnosť.

Priestory naviac znamenajú peniaze naviac

Máte vo vašom dome miestnosť alebo pivnicu, kde končí väčšina nepotrebného haraburdia? Radšej voľný priestor namiesto skladovania zlomených lyží, ktoré aj tak nikdy nedáte opraviť, využite pre podnikateľské účely. Ak sú tieto priestory vhodné pre ubytovanie osôb, tak ich v turistickej sezóne ponúknite turistom a keď príliv turistov opadne, vyskúšajte ubytovanie študentov. Investícia do turistického ubytovania je zo začiatku relatívne vysoká (úprava priestorov, inzercia) ale dlhodobo sa vypláca. Priestory môžete okrem iného využiť aj na prenájom komerčných priestorov. Mnoho iných malých podnikateľov zúfalo hľadá priestory pre svoj fotoateliér alebo dielňu a keď im vyjdete v ústrety, bude to vzájomne prospešné.

Kancelárská práca už dávno neznamená len sedenie v kancelárii

Mamičky na materskej a iní ľudia, ktorí sú väčšinu času uviazaní na svoje bydlisko, dokážu nájsť podnikateľské uplatnenie rovnako dobre ako ostatní. Trendom poslednej doby sú napríklad virtuálne asistentky, ktoré zastanú prácu sekretárky či recepčnej a nemusia pri tom sedeť za stolom v kancelárii. Niekedy sa podobným spôsom dá obslúžiť niekoľko klientov naraz a nemusíte sa teda viazať na jeden zdroj privýrobku. Rovanko dobre ako z očí do očí v jednej miestnosti sa dá aj doučovať cez Skype aebo vytvárať grafický design z domu.

Dočítané? Registrujte sa a podnikajte na 100 %!

S vyššie zmienenými radami a prílivom nových zákazníkov z AAADopyt.sk pre Vás bude podnikanie hračka. Neveríte? Za posledný mesiac sme dodávateľom priniesli 1 000 dopytov v hodnote cez 5 000 000 €.

Získajte náskok v podnikaní a zanechajte nám na seba kontakt. Ozveme sa Vám späť ohľadne registrácie.

Odoslaním súhlasíte s podmienkam ochrany osobných údajov