Vyhnite sa častým chybám začínajúcich podnikateľov

Podnikanie je dobrodružná kariérna cesta, ktorá môže priniesť úspech do vášho života, ale tiež dosť problémov. Často sa negatívne stránky podnikania objavia vo chvíli, kedy to najmenej čakáte, ale existuje dostatok prípadov, kedy je možné podnikateľským pádom zabrániť.

Najnebezpečnejším obdobím je samotný začiatok podnikania, kedy znenazdajky môžete vy a váš projekt absolutne vyhorieť. Našťastie však každý neúspech prispieva tiež ku kolektívnej múdrsti a z chýb ostatných sa môžeme veľa naučiť. Vyvarujte sa predovšetkým týmto piatim chybám, ktoré zlomili väz mnohým podnikateľským projektom.

Neskákajte do neznámych vôd po hlave

Pred zahájením podnikania si musíte byť istí, že viete, do čoho idete. Je nutné sa dobre oboznámiť s prostredím konkrétneho odvetvia, do ktorého vstupujete a aj so všeobecnými podnikateľskými zásadami. Pomôcť vám v tom môžu najrôznejšie kurzy, odborné časopisy a webové stránky. Teórie zároveň rozhodne nestačí. Ak máte možnosť vyskúšať si podnikanie v menšej miere, napríklad pri štúdiu, tak choďte do toho. Akokoľvek naštudované fakty sa nevyrovnajú osobnej skúsenosti s realitou podnikateľského života.

Nechoďte len za ziskom

Je samozrejmé, že chcete, aby bol váš projekt zárobkový. Ak sú však peniaze vašim jediným hnacím motorom, potom po pár mesiacoch, maximálne rokoch, zistíte, že ste stratili absolútne všetok drive. Pre to, aby podnik dlhodobo fungoval, je potrebné nasadenie. Mali by ste si vždy vyberať oblasť podnikania, ktorá vás naozaj baví a zaujíma, inak pohoríte.

Nepodceňujte silu marketingu

Zákazníci sa neobjavia len pre to, že váš podnik existuje, musí o vás byť počuť. Podceňovanie marketingu na začiatku podnikania je cesta do pekiel. Vytvorte si jasnú marketingovú stratégiu a dynamicky ju meňte s tým, ako budete priebežne získavať nové dáta. Webová stránka je v dnešnej dobe základ, ale dobre sa dajú využiť aj sociálne médiá a ďalšie marketingové nástroje. Buďte tam, kde sú zákazníci, t.j. napríklad na AAADopyt. Inak po chvíli zistíte, že prúd zákaziek vyschol a firma nemá na čo siahnuť.

Nerezignujte na svoj osobný život

Schopnosť relaxovať a prečistiť si hlavu od stresu je v podnikaní veľmi dôležitá. Bez možnosti odreagovania sa vaša hlava naplní len starosťami a čoskoro potom nejakým spôsobom vybuchne. Každý má právo na svoj vlastný osobný život mimo prácu a aj keď sa snažíte vybudovať úspešnú značku, nemôžete vynechávať chvíľky odpočinku.

Nenechajte všetko bežať na voľnobeh

Poriadok v daniach, účtovníctve, v priebehu úloh a v zmluvách je základňou, na ktorej sa dá vystavať úspešný podnik. Bez nich sa čoskoro celý projekt začne kývať a nakoniec sa rozpadne. Čo sa dá, majte písomne a udržujte si dobrú organizáciu vo všetkom, čo sa vášho podnikania týka. Lajdáctvo v škole vám prinesie pokarhanie učiteľom, lajdáctvo v podnikání vás môže kľudne ja zbankrotovať.

Dočítané? Registrujte sa a podnikajte na 100 %!

S vyššie zmienenými radami a prílivom nových zákazníkov z AAADopyt.sk pre Vás bude podnikanie hračka. Neveríte? Za posledný mesiac sme dodávateľom priniesli 1 000 dopytov v hodnote cez 5 000 000 €.

Získajte náskok v podnikaní a zanechajte nám na seba kontakt. Ozveme sa Vám späť ohľadne registrácie.

Odoslaním súhlasíte s podmienkam ochrany osobných údajov