Začnite podnikať kdekoľvek a s málom

Pred začiatkom podnikania si potenciálni podnikatelia často kladú najrôznejšie otázky a ich vnútorné odpovede ich potom zastavia pred ďalšími krokmi. Podnikanie je veľká zodpovednosť, a tak samozrejmě nik nechce začať bezhlavo.

Ak vôbec nedokážete vypnúť vášho vnútorného kritika, potom sa ďaleko nedostanete. Podnikanie vyžaduje aspoň trochu dobrodružného ducha a ochotu znášať pravidelnú dávku neistoty. Čo teda robiť, keď si na vaše vlastné otázky nedokážete odpovedať okamžitě a jasne? Máme pre vás malý návod na to, ako vlastného kritika obísť a čo robiť, keď vás zachváti neistota.

Neviem, či mám podnikať, pretože žijem v malom meste

Malé mesto je rajom pre poskytovanie služieb. Nemusíte sa báť, že by o vás nebol záujem. Ak ponúknete zákazníkom niečo hodnotného, potom určite ocenia, že sa nová služba objavila priamo v mieste ich bydliska. Predovšetkým pokiaľ sa vaše podnikanie týka starších ľudí, tak sa zo začiatku v malom meste vôbec nebojte. Ak predávate produkty, tak to nie je o nič zložitejšie. Musíte si len zohnať skladové priestory a zaistiť logistiku ich rozosielania. Pravdou je, že príliš špecifické kamenné obchody v malých mestách a dedinách veľkú šancu nemajú, ale v dobe internetu sa nemusíte predsa nechať uviazať na jedno konkrétne predajné miesto.

Neviem, či mám podnikať, pretože neviem ako nájsť klientov

Podceňovať marketing je veľká chyba, ale nemusíte sa ho nijako báť. Prejdite si pár príručiek zadarmo online, urobte si krátka marketingový kurz a hlavne, udržujte o sebe povedomie na miestach, kde sa zákazníci naozaj pohybujú. Využite služby AAADopyt a získajte prístup k aktuálnym a relevantným dopytom skutočných zákazníkov z celej Slovenskej republiky.

Neviem, či mám podnikať, protože nemám veľký kapitál

Nie všetci musia rozbiehať podnik vo veľkom. Naopak, je výhodné začať od mála a postupne sa vypracovať. Keď nemáte na začiatku čo stratiť, tak vás menej zabolia začiatočnícke chyby, ale zároveň začnete aj získavať potrebné kontakty. Vďaka online nástrojom a dostatočnému nadšeniu môže začať úspešne podnikať každý celkom od nuly.

Neviem, či mám podnikať, pretože sa mi zdá, že tu už všetko bolo

Snažiť sa za každú cenu prísť s absolútne originálnym nápadom nemá zmysel. Na trhu nevyhrá ten, ktorý prišiel prvý, ale ten, ktorý je schopný podnikateľskú myšlienku najlepšie zrealizovať. Zamerajte sa na činnosti, ktoré vám robia radosť a na oblasti, kde máte dobrú zásobu znalostí. To, že váš podnik nieje revolučný, neznamená, že nemôže byť úspešný.

Dočítané? Registrujte sa a podnikajte na 100 %!

S vyššie zmienenými radami a prílivom nových zákazníkov z AAADopyt.sk pre Vás bude podnikanie hračka. Neveríte? Za posledný mesiac sme dodávateľom priniesli 1 000 dopytov v hodnote cez 5 000 000 €.

Získajte náskok v podnikaní a zanechajte nám na seba kontakt. Ozveme sa Vám späť ohľadne registrácie.

Odoslaním súhlasíte s podmienkam ochrany osobných údajov